Okosabb hétköznapok
2024. 06. 12.
Egy anya figyelme alapvetően mindenre kiterjed, ebből fakadóan szinte mindent fejben is tart. De mivel „mégiscsak” emberből van ő is, nem csak hibázhat, felejthet is. Hiába hívja fel a család figyelmét többször is, ha valamelyik rokonnak születésnapja lesz, hogy az autónak lejár a biztosítása, esetleg a kerti csapot ideje lenne újraéleszteni téli álma után, akkor sem biztos, hogy veszik a többiek a jelzést, ha egyébként lelkesen bólogatnak rá. És ugye, a gyerektől se lehet elvárni, hogy megjegyezze az osztálykirándulás pontos dátumát, még akkor se, ha ő ül ott az iskolában, ahol ez az információ többször is elhangzik.
Családi zsebnaptár
Nálunk a csúcsra járatott szállóige, amitől néha a hajamat tépem: a miért nem mondtad? Ez valóságos Jolly Joker, amit a férjem és a fiam bármire képes ráhúzni. Ha valamelyikük eljut a közértig, mert mondjuk, nem találnak otthon kenyeret, akkor egészen biztos, hogy az nem jut eszükbe, hogy kellene venni mást is. Ilyenkor jön a miért nem mondtad? De így van ez a fogorvosi időponttal, az osztálytárs születésnapi ajándékával, és hosszan sorolhatnám még a sort, hogy mit nem mondok folyamatosan…
Az analóg korszak után
Volt egy post it-es időszakom, amikor figyelemfelkeltő szándékkal a legszembetűnőbb helyeken hívtam fel a figyelmet egy-egy fontos dologra. De hiába raktam a hűtő ajtajára, a kávéfőző tetejére, a fiam edzéscuccára, vagy a bejárati ajtóra a kéréseimet, azok csak elméletben kerültek fejben rögzítésre, a gyakorlatban rendszerint megbukott a mutatvány.
Ebből kiindulva egyáltalán nem tűnik felesleges hisztériának, sőt, kifejezetten segítség lehet egy olyan felület vagy alkalmazás, amit a család minden tagja lát, és jó esetben ugyebár használ is. Egyrészt senkin nincs az az „óriási” nyomás, hogy mennyi mindent kellene fejben tartani, másrészt megoszlanak a terhek, amelyekből mindenki kiveheti a részét. S mivel a telefont viszonylag ritkán felejti bárki is otthon (milyen érdekes, ezt nem is kell soha külön mondani) teljesen logikus, hogy a tennivalók, programok listája is a legjobb, és legkézenfekvőbb helyen lesz.
Mielőtt végleg összecsapnának a fejetek felett a hullámok, vagy nagyobb családi balhé törne ki az egymásra mutogatásból, teszteljétek ezeket az alkalmazásokat, hogy szervezettebb lehessen a család élete a mindennapokban.
Google documents
Annyira egyszerű, és könnyen kezelhető, hogy gyerekjáték használni a Google alkalmazását, amely tulajdonképpen egy sima Excel táblázat. Ha a nagyszülőket, vagy a digitális technikát kevésbé preferáló családtagokat is szeretnénk bevonni, akkor ez a legpraktikusabb és legkönnyebben használható verzió.
Az egyik legérthetőbb felület, amelynek táblái személyre szabhatóak, és könnyen kezelhetőek, akár még a kisebb, de már mobiltelefonnal rendelkező gyermekek számára is. A különböző színek és jelek segítenek a hatékony és átlátható eligazodásban. A kedvenc filmektől kezdve, a programjavaslatokig mindenki beírhatja a saját vágyát, elképzelését.
A világ legnagyobb multi cégei által is kedvelt alkalmazás, köszönhetően a logikus és könnyen kezelhető felépítésnek. Egy adott feladaton belül is létrehozhattok részfeladatokat, amelyeket szükség esetén, időrendi fontosság alapján is listázhattok. Ha pedig valamiben elakadtok, még a mesterséges intelligencia segítségét is kérhetitek.
Be Family
Ha kifejezetten családokra optimalizált applikációt kerestek, akkor tegyetek egy próbát a Be Family-vel, amelyen keresztül nemcsak a hétvégi ebédet tervezhetitek meg, de a bevásárlás feladatait, a fogszabályozás időpontjait vagy épp a nagyi látogatását is be tudjátok tervezni.
Ohai
Természetesen már a családi hatékonyságmenedzsment appokban is megjelent az AI. Ha rajongsz a mesterséges intelligenciáért, akkor az Ohai.ai appra is érdemes ránézned. Határidők, naptárazás, útvonalterv, ezeken a területeken tud segíteni az app.
Ha tovább tuningolnád a családi hétköznapokat, akkor látogass el a telekom.hu/tuning aloldalra!
Hasznos volt?