Okosabb hétköznapok
2024. 05. 27.
Okos kütyükkel okosabban megy a tanulás?
Ha tabletet vennél, de nem tudod, mi passzol a legjobban a gyereked igényeihez, olvass tovább!
A következő cikkben a Telekom saját ajánlatairól, szolgáltatásairól írunk neked. Olyan termékeket népszerűsítünk, amelyekről hisszük, hogy megkönnyítik szülőként az életed.
Néhány évtizede még egyáltalán nem kellett azon gondolkodni, milyen újdonságokkal lehet megkönnyíteni vagy akár felturbózni a tanulást, újra és újra ugyanazokat az eszközöket kellett megvásárolnunk. Füzet, könyv, vonalzó, körző, írószerek kerültek a bevásárlókosárba, majd azután az iskolatáskába. Később jöttek a digitális eszközök, először csak a számológépek, aztán az otthoni számítógépet kellett felkészíteni a házi feladatokra, manapság pedig már ugyanúgy “szériatartozéknak” számít egy laptop és okostelefon is. Nézzük csak, mi 2023-ban a helyzet tablet fronton, érdemes-e venni és ha igen, milyet?
Bár a táblagépeket, vagy tableteket annak idején a számítástechnika megújításaként tálalták az első modellek megjelenésekor, inkább úgy finomodott a helyzetük az évek során, hogy szépen beépültek az okostelefonok és a laptopok közé félútra. A kezelésük érintőkijelzős megoldása a mobilokból eredeztethető, de a nagyobb kijelzőméret és az esetenként erősebb hardver alkalmassá teheti őket arra, hogy komolyabb feladatokra is használjuk. Emellett viszont még mindig egy vékony, könnyű eszközről van szó, amelyet be lehet csúsztatni a tankönyvek közé és a táska súlyát sem dobja meg jelentősen.
Melyiket a sok közül?
Tabletből persze már sokféle elérhető a nagy gyártók drága eszközeitől a távol-keleti tucattermékekig. Az Apple iPad akkor jó választás, ha a háztartás többi eszköze is az Apple műhelyéből került ki, hiszen MacBookokkal és iPhone-okkal natív módon, közös ökoszisztémában működnek igazán hatékonyan az almás táblagépek. Az androidos vonalon pedig többek között a Samsung, a Xiaomi, a Huawei vagy a Lenovo modelljei számítanak közkedveltnek.
Persze ma már elérhető egy sor olyan megfizethető árszintű tablet is, amely megbízható teljesítményt ad tanuláshoz és sok más tevékenységhez. A Telekom a napokban indította el Magyarországon is a T Tablet 5G forgalmazását: ez a 10,36 hüvelykes, full HD kijelzővel szerelt eszköz a nevéből is láthatóan képes az 5G-hálózatokhoz is csatlakozni, tehát nem csak wifivel ellátott környezetben tudjuk kihasználni az online appok és szolgáltatások előnyeit. Emellett a 7000 mAh kapacitású akkunak köszönhetően nem kell folyamatosan a fali csatlakozó melletti iskolapadba kényszerülni, bőven kibírja a nap végéig egy feltöltéssel.
Ugyan a tableteket nem annyira a fotós képességekkel reklámozzák, a T Tablet 5G autofókuszos hátlapi kamerát kapott, így akár a táblára írt tartalmakat is gyorsan lekaphatjuk. Ha pedig távoktatásra, esetleg otthoni csoportos feladatmegoldásra használnánk, az előlapi, 8 megapixeles kamerával mindenféle kommunikációs szolgáltatásba tiszta és nagyfelbontású képpel csatlakozhatunk.
Érdemes még megemlíteni a tablet gyerek módját, amely lehetővé teszi, hogy akár kisebbeknek is ez legyen az első tanulásra, játékra és kommunikációra szolgáló első eszközük. A Google Kids Space segítségével a szülők beállíthatják, milyen appokat és szolgáltatásokat lehessen elérni a tabletről, megszabhatják a használat időkorlátait és akár távolról is felügyelhetik a kütyüt. A tanulás során az is segíthet, hogy a Telekom a vásárlást követően 3 hónap díjmentes Google One Basic tárhelyet ad az eszközökhöz.
Hogyan válasszunk mobilt a gyereknek?
Gyerekzár: a szülőknek nyugalom, a gyerekeknek lehetőség
Így állítsd be a gyereked telefonján a szülői felügyelet módot
Vigyázz a gyerekedre a távolból is
Képernyőidő újragondolva
Hasznos volt?